Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o najlepszych autobusach pasażerskich: sprintbus.eu

Zapowiedź nowego autobusu pasażerskiego Volvo – modele 9700 i 7900

Najbardziej znany na świecie producent samochodów ciężarowych, Volvo, zapowiedział właśnie dwa nowe autobusy miejskie - modele 9700 i 7900. Produkty te są częścią nowej strategii firmy, polegającej na wejściu na rynek autobusów pasażerskich, ze szczególnym uwzględnieniem transportu miejskiego. Modele zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby dużych miast i są wyposażone w innowacyjne systemy i technologie. Dzięki temu są atrakcyjne dla miast, które dążą do usprawnienia transportu publicznego i uczynienia go bardziej zrównoważonym. Modele 9700 i 7900 stanowią pożądane uzupełnienie obecnej oferty autobusów pasażerskich.

Autobusy pasażerskie – jakie są najlepsze?

Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, jest przyjrzenie się różnym typom autobusów dostępnych obecnie na rynku. Dzięki temu będziesz miał lepsze pojęcie o tym, czego możesz oczekiwać od każdego typu autobusu. W tym artykule podzieliliśmy autobusy na trzy główne kategorie: autobusy międzymiastowe, autobusy tranzytowe i autobusy miejskie.

  • Autobusy międzymiastowe są przeznaczone do podróży długodystansowych. Siedzenia są przestronne i wygodne, a także mogą być sprzężone ze sobą, tworząc pojazd wieloczłonowy dla większej pojemności pasażerskiej. Autobusy te są również wyposażone w różne dodatkowe udogodnienia, w tym toalety, WiFi na pokładzie i bary z przekąskami.
  • Autobusy tranzytowe są przeznaczone na krótsze trasy, ale są wyposażone w bardzo duże koła i zawieszenie, które pozwalają im łatwo pokonywać trudny teren. Autobusy tranzytowe są również wyposażone w duży przedni zderzak, który pozwala im odepchnąć na bok mniejsze pojazdy, które mogą znaleźć się na drodze.
  • Autobusy miejskie są przeznaczone do przemieszczania pasażerów po dużych miastach. Są małe, zwrotne i wyposażone w gumowe opony, które z łatwością radzą sobie na nierównych drogach. Autobusy miejskie są również wyposażone w mniejsze koła i zawieszenia, co pozwala im łatwo pokonywać ciasne zakręty.

Solaris Urbino 12 – autobus miejski dla wymagających

Solaris Urbino 12 to autobus miejski zaprojektowany z myślą o trasach o dużej częstotliwości i wymagającym środowisku. Jego długość wynosi 12 metrów, szerokość 2,5 metra, a wysokość 3 metry. Urbino 12 jest przystosowany do przewozu 12 pasażerów, w tym kierowcy. Jego maksymalna ładowność wynosi 6 300 kilogramów. Pojazd jest wyposażony w silnik Cummins i skrzynię biegów MAN. Silnik jest chłodzony cieczą, ma pojemność skokową 10,8 litra i moc 325 koni mechanicznych. Urbino 12 to bardzo nowoczesny autobus miejski, w którym zastosowano najnowsze technologie, materiały i design. Wyposażony jest w zawieszenie pneumatyczne i elektronicznie sterowany pneumatyczny (ECP) układ hamulcowy.

Iveco Crossway LE – komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Crossway LE firmy Iveco to średniej wielkości i wszechstronny autobus pasażerski, który został zaprojektowany z myślą o niezawodności i komforcie. Ma długość 10 metrów i szerokość 2,55 metra, natomiast jego wysokość wynosi 2,6 metra. Crossway LE jest w stanie pomieścić do 22 pasażerów, łącznie z kierowcą. Jego masa całkowita wynosi 16 800 kilogramów. Pojazd jest dostępny z całą gamą silników Cummins. Najczęściej spotykane są silniki 12-litrowe lub 14-litrowe o mocy odpowiednio 390 lub 425 koni mechanicznych. Crossway LE ma niski wskaźnik emisji CO2 i jest wyposażony w najnowsze funkcje i technologie bezpieczeństwa. Wyposażony jest również w ergonomiczne siedzenia zapewniające maksymalny komfort.