Jak podróżować z psem lub kotem autobusem: bezpieczny, bezstresowy sposób na wyjazd

Jakie są najczęstsze problemy podczas podróży autobusem z psem lub kotem?

Każdy właściciel zwierzęcia będzie miał swoje własne, szczególne problemy związane z podróżą, ale oto kilka najczęstszych problemów, które mogą pojawić się podczas podróży autobusem ze zwierzętami domowymi:

  • Przepełnione autobusy - Psy i koty to bardzo wrażliwe zwierzęta i nie lubią być zgniecione razem w zatłoczonej przestrzeni. Dlatego zawsze należy wybierać podróż poza godzinami szczytu, jeśli to możliwe.
  • Niehigieniczne warunki - Zwierzęta mogą być bardziej podatne na bakterie i wirusy niż ludzie, więc musisz upewnić się, że obszar, w którym siedzisz, jest czysty, zwłaszcza jeśli twój zwierzak będzie przebywał na podłodze.
  • Niewygodne temperatury - Niektóre psy i koty nie lubią podróżować w ciepłej pogodzie, podczas gdy inne nie lubią, gdy jest zimno. Istnieją niesamowite podkładki chłodzące dla zwierząt domowych, które możesz umieścić pod łóżkiem swojego zwierzaka, aby zapewnić im komfort, bez względu na pogodę na zewnątrz.
  • Brak wody i jedzenia - Upewnij się, że masz wystarczająco dużo jedzenia i wody dla swojego zwierzaka i że nie zapomnisz go nakarmić. Jeśli Twój zwierzak ma mniej niż sześć miesięcy, nie zapomnij dać mu wody z butelki: nie może pić z miski.

Jakie są najlepsze miejsca na podróż autobusem z psem lub kotem?

To wszystko zależy od tego, gdzie się wybierasz. Najlepsze miejsca na podróż autobusem z psem lub kotem byłyby do pobliskich miejsc, takich jak weekendowa wycieczka do pobliskiego miasta lub wakacje do miejsca oddalonego o kilka godzin. Możesz również podróżować po kraju, ale to wymagałoby, abyś latał ze swoim zwierzakiem, co jest czymś, do czego przejdziemy później.

Jeśli podróżujesz do pobliskiego miasta, możesz wziąć autobus, który jedzie bezpośrednio do celu. Jeśli planujesz podróż przez cały kraj, będziesz musiał wziąć kilka różnych autobusów i musisz upewnić się, że masz wystarczająco dużo czasu, aby wykonać wszystkie połączenia.

pies autobus podroz

Jakie są zasady bezpiecznej podróży autobusem z psem lub kotem?

Zawsze rezerwuj bezpośrednio: nie bierz autobusu, który będzie miał wiele przystanków po drodze. Im mniej czasu Twoje zwierzę przebywa w autobusie, tym lepiej. Unikanie gorącej pogody: jeśli zabierasz swojego zwierzaka w podróż autobusem w okresie letnim, staraj się unikać tras, które przebiegają przez pustynie i inne obszary, gdzie na zewnątrz jest bardzo gorąco.

Wybór odpowiednich miejsc: upewnij się, że rezerwujesz miejsca, które umożliwiają trzymanie zwierzęcia na kolanach lub przy nogach. Możesz również zaopatrzyć się w transporter dla zwierząt, który możesz położyć na podłodze, aby Twój pupil nie przeszkadzał innym pasażerom.

Komentuj